Õpetajad

Muusikaõpetaja Mari Kalkun

Muusikalise üldhariduse sain ja klaverimängu õppisin aastatel 1980-1995 Tartu 1. Lastemuusikakoolis, H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis ja Eesti Muusikaakadeemias. Plokkflöödimängu on oluliselt mõjutanud Eesti ühe parima plokkflöödimängija ja -õpetaja Taavi-Mats Utt’i tunnid alates 2019. aastast.

Muusikat otsustasin õpetama hakata aga alles peale erinevaid tegevusi era- ja avalikus sektoris, sest omandasin ka sotsioloogiamagistri kraadi Tartu Ülikoolis. Oskus luua vaikusesse mõtestatud helisid ning lugeda nooti hakkas tunduma iga inimese puhul vajalik ja võimalik, kui vaid leidub juhendajaid, kes aitavad edasi, kui üksi enam ei oska. Olen oma õpetajatöös korduvalt kogenud, et nii lapsed kui täiskasvanud, kellele pole koolitunni muusika kuigi hästi istunud, on väga musikaalsed ja ei jää kuidagi alla nö professionaalidele.

Olen õpetajana tehniliste oskuste omandamise osas tähelepanelik ja järjekindel. Kõik sõltub loomulikult õpilase huvist. Samas tundide ülesehitus ja kulg on alati loominguline, kirjutame lugusid ka ise.

Lisaks enese pidevale täiendamisele muusika-alal, plokkflöödiansamblites mängimisele ning muusika õpetamisele on mul au mängida orelit EELK Jüri koguduse juures.

Mari Kalkun