Rühmatunnid

Titetunnid

Alates lapse esimestest elupäevadest on meil lapsevanematena võimalik lapse muusikalise vastuvõtu võime arengut nii toetada kui rikkuda. Iga puudutus, mida laps kogeb, mõjutab teda. Täiskasvanu jaoks lihtsad laulud-mängud annavad lapsele tohutu pagasi. Titetunnid Ülle Liivamägi Perekoolis.

Lapsed vanuses 9 kuud kuni 4 aastat
Selles vanuses lastele pakub kõik nende ümber toimuv suurt huvi ja seetõttu on nende areng väga intensiivne. Laps ei vaja sel ajal eesmärgile pühendunud juhendamist, vaid võimalikult turvalist ja samas mitmekülgset keskkonda. Selles vanuses kujuneb lapse suhe maailma ja inimestega. Siia alla kuulub ka suhe muusikasse.
Kogemus näitab, et parim viis selles vanuses tegelda muusikaga on koos lapsevanemaga. Kas ema või isaga. Kui lapse vanem käib täiskasvanule mõeldud muusikatundides ja laps saab selles tunnis vabalt liikuda, kasutada muusikainstrumente või lihtsalt kaasa kõndida-joosta, on rahulolu mitmepoolne. Lapsevanem saab tegelda millegagi, millest on kas ammu unistanud või pole isegi julgenud unistada. Laps saab aga muusikalise algõpetuse nii, et ei pane seda tähelegi.
Contrastare muusikatundides täiskasvanutele on alati tited ja väikelapsed teretulnud, neile jätkub piisavalt tegutsemisruumi ning instrumente. Loe rohkem Mari Kalkuni artiklist e-perekoolis.

Rühmatunnid 3-4aastastele ja 5-6aastastele
Tundide põhirõhk on laulumängudel, mille kaudu tutvutakse nii rütmide maailma, meloodia, erinevate tempode kui dünaamikaga. Tundides kasutame erinevaid pille, liigume ja laulame.
Kord poolaastas on lastele eraldi ettevalmistatud muusikaliselt kujundatud pidu.
Tunnid on Sternum lastehoiu ja Arte Movimento tantsukooli lastele.

Rühmatunnid 7-9aastastele ja 10-12aastastele
Tunnid toimuvad koostöös tantsukooliga Arte Movimento. Tundide eesmärk on rütmi-, heli- jt muusikaliste väljendusvahendite kasutamise õppimine ning tantsu saateks ühise musitseerimise ettevalmistamine.

Muusika üldõpetus täiskasvanutele
Tundides omandame põhioskused jälgida-luua rütmi, kuulame erinevate ajastute ja erinevate instrumentide/koosseisude muusikat, tutvume muusika ajalooga ning muusikateooria põhialustega. Muusika üldõpetus on osa Sternum Koolituse õppest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>